تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن

0
(0)

امروزه تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن از استقبال زیادی مواجه شده است چون در صنایع مختلفی از محصولات بازیافتی پلی اتیلن استفاده می شود و مواد خام نو مورد استفاده در بعضی از صنایع بسیار گران است، زیرا بسیاری از این مواد خام به طور طبیعی وجود ندارند و نیاز به فرایندهای خاص خود دارند.

با رشد قابل توجه صنعت در زمینه بازیافت مواد مختلف مانند گرانول های بازیافتی، هزینه مواد اولیه کاهش یافته است. تولید کنندگان این مواد بازیافت شده افزایش بیشتری را در محصولات خود ایجاد کرده اند. به علاوه، جزئیات بیشتر در مورد تولید گرانول های پلاستیکی مواد بازیافت شده را مورد بحث قرار خواهیم داد. در ابتدا لازم است بدانیم تولید گرانول بازیافتی به چه صورتی انجام می شود
تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن

تولید گرانول بازیافتی

سوالی که ممکن است از بسیاری از افراد پرسیده شود این است که چگونه زباله های پلاستیکی بازیافت می شوند در گرانول های پلاستیکی. در پاسخ به این نوع سؤالات می‌توان گفت که بازیافت ضایعات پلاستیکی با چند مرحله کلی در نهایت گرانول‌های پلاستیکی تولید می‌کند.
تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن
در مرحله اول فرایند، ضایعات بر اساس نوع کاری که انجام می دهند دسته بندی می شوند، برای مثال، انواع نایلون، پلیمر زباله، لاستیک و غیره. پس از طبقه بندی بر اساس نوع، آنها زباله را در دستگاه خردکننده قرار داده و ان را به قسمت مورد نظر تقسیم کردند.

انواع ماشین‌های آسیاب، زباله را با توجه به اندازه‌های مشخص شده آسیاب می‌کنند. در ادامه این فرایند قطعات شستشو داده شده و آماده ورود به دستگاه گرانول می باشند. این دستگاه اکسترودر دارد که پس از انتقال قطعات به پلاستیک، پلاستیک ذوب خواهد شد. زمانی که آنها از دستگاه خارج می شوند و زمانی که سرد هستند، آنها به طور کامل توسط  دستگاه برش رشته ها به دانه های ریز تبدیل می شوند  و به عنوان ماده خام بازیافتی تولید می شوند.

و این مواد بازیافتی پلاستیک به روش های مختلف قابل استفاده هستند. با استفاده از موادی که از این فرایند به دست آمده است می توان مصرف سوخت فسیلی را کاهش داد و استفاده از این منابع با ارزش را برای نسل های آینده به همراه آورد. بنابراین بازیافت و استفاده مجدد از این مواد علاوه بر فراهم آوردن مواد اولیه مورد نیاز می تواند کمک شایانی به حفاظت از محیط زیست نماید.

با توجه به این موارد، صنعت بازیافت یکی از مهمترین عوامل به صرفه جویی در هزینه ساخت انواع مختلف گرانول های تزریقی می باشد. سازندگان علیرغم این قابلیت ها، می توانند مواد خام مورد نیاز خود را با بازیافت این مواد به دست اورند.

تولید گرانول های بازیافت شده از ضایعات پلاستیکی باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه های پلاستیک جدید خواهد شد. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، استفاده از مواد جدید در ساخت محصولات مختلف بسیار گران است.
تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن
با توجه به قیمت گرانول بازیافتی از پلی اتیلن به همین دلیل تولید کنندگان عمده از مواد خام بازیافتی استفاده می کنند که از زباله های بازیافت شده تولید می شوند. علاوه بر حقایق مثبت در مورد تولید مواد پلی اتیلن از گرانول های بازیافت شده، ما می توانیم کاهش قابل توجهی در ضایعات طبیعت را مشاهده کنیم چرا که مواد PE دارای مقاومت بالا در طبیعت هستند و به راحتی تجزیه نمی شوند.

بنابراین به حفظ محیط زیست کمک می کند. در گذشته، هنگامی که استفاده از مواد بازیافت شده معمول نبود، زباله های تولید شده از مواد پلاستیکی سوزانده می شد که این خود یک روش بسیار مضر بود. بنابراین استفاده از گرانول شفاف بازیافت شده مانع از انتشار گازهایی مانند دی اکسید در اتمسفر شد.

گرانول بازیافتی از پلی اتیلن

یکی از دلایلی که منجر به استفاده گسترده از گرانول بازیافتی از پلی اتیلن گردید، حجم بالای اتلاف پلاستیک های فرسایشی و دپو است که انتشار انها در طبیعت و اب اثرات زیان اور بر محیط زیست دارد. قیمت این گرانول‌ها با توجه به حجم و فرایند تولید ان متفاوت می‌باشد. چندین عامل برای قیمت گذاری انواع مختلفی از گرانول های پلاستیکی وجود دارد، از جمله شفافیت یا کدر بودن انها در این مورد، انواع نیمه شفاف نیز با لمس را می توان بر اساس کیفیت شناسایی کرد.
تولید گرانول بازیافتی از پلی اتیلن
در این حالت می‌توان گرانول‌ها را با چاقو مورد آزمایش قرار داد و سختی و کشش آن‌ها را تعیین کرد. همچنین تعیین قیمت اصلی آنها از جمله مقاومت حرارتی و آزمون غوطه‌وری آب را تعیین می‌کند مورد بررسی قرار گرفت.

مراکز بسیاری در بازار برای تهیه انواع مختلفی از گرانول بازیافتی از پلی اتیلن و گرانول های پزشکی وجود دارد که قیمت محصولات آنها را با توجه به معیارهای بسیاری تعیین شده برای آنها و به فروش خواهد گذاشت. تعدادی از این معیارها ذکر شده‌اند. همچنین در مجموعه ما، انواع گرانول های پلاستیکی با انواع و بسته بندی عرضه می شود که شما خریداران عزیز می توانید از فروش و ارائه این محصولات با بازدید از این سایت بهره مند شوید.

چقدر این مطالب برای شما مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوای سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز رای نداده اید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

روابط عمومی اورال شیمی