تولید گرانول پلاستیک بازیافتی

0
(0)

با گسترش صنایع در دنیای امروز، گرانول پلاستیک به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد با وجود خطرات اثبات شده برای محیط زیست و به صورت جزء جدایی ناپذیر زندگی روزمره مردم درآمده است. تولید گرانول های پلاستیکی بازیافت شده برای رفع نیاز مردم به پلاستیک و حفظ محیط زیست انجام شده است.

گرانول های پلاستیکی در واقع مواد اولیه تولید مواد پلاستیکی با انواع کاربردها و مصرف در صنایع مختلف هستند، هرگز گرانول های اولیه مورد استفاده در ساخت فنجان های پلاستیکی یکبار مصرف از لحاظ نوع و ویژگی های استفاده شده در ساخت لوله های آب و فاضلاب یکسان نخواهد بود.

ویسکوزیته مورد استفاده در ساخت ابزارهای پلاستیکی مانند جداول یکبار مصرف یا ظروف یکبار مصرف مانند یکبار مصرف باید از کلاس اول باشد، زیرا در تولید این گرانول ها، مواد پتروشیمی درجه و علاوه بر  کشش مواد، کیفیت بالای اب، مواد با کیفیت بالا، مواد بسیار مهم و انعطاف پذیری است و در این مورد، مقاومت بالا اولین کلمه است.

تولید گرانول پلاستیک بازیافتی

تولید گرانول های پلاستیکی بازیافتی با هدف حفاظت از محیط زیست انجام شد، همانطور که می دانید، ثابت شده است که چرخه بازگشت مواد پتروشیمی به محیط زیست صدها سال طول می کشد، و در طول این مدت طولانی خطر تغذیه حیوانات و ماهی وجود دارد که زندگی انها را تهدید می کند، بنابراین ایده بازیافت و استفاده مجدد از این پلاستیک های بازیافت شده با هدف ضایعات پلاستیکی کمتر و چرخه استفاده ان در صنایع مختلف شکل گرفت.

هدف دیگر استفاده از گرانول بازیافت برای محافظت از منابع غیر قابل تجدید پتروشیمی است. خارج شدن مدیریت نشده این منابع، انها را تا کاهش سهم منابع اینده پتروشیمی کاهش خواهد داد. هدف نهایی استفاده از گرانول های بازیافتی، صرفه جویی در پول و کاهش سطوح اولیه تولید است.

مجموعه فعال تولید و صادرات گرانول پی وی سی در ایران

تولید گرانول پلاستیک

صنایع مختلف از یک جهت به پلاستیک متصل هستند و تولید گرانول پلاستیک برای کاربردهای مختلف در صنعت، گرانول ها به دو صورت تولید می شود:  گرانول های بازیافتی دارای شفافیت، انعطاف پذیری با توجه به نوع درخواست مشتری تولید می شوند و در تولید مواد پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند

گرانول پلاستیک بازیافتی

در بسیاری از صنایع پلاستیک از گرانول های پلاستیکی با ویژگی های متفاوتی استفاده می شود  بنابراین از گرانول های بازیافتی در صنایع مختلفی استفاده شود، به عنوان مثال پلاستیک مورد استفاده در صنعت برق به عنوان سیم روکش و کابل های الکتریکی، پلاستیک مورد استفاده در تولید لوله های آب و فاضلاب ساختمانی، پلاستیک مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مانند کابینت، کمد های دیواری، کفپوش پی وی سی و پوشش های دیوار، پلاستیک مورد استفاده در ساخت دمپایی یا روکش کفش، یا پلاستیک در ساخت انواع شیلنگ برای دست زدن به مایعات در صنایع مختلف استفاده می شود.

تولید گرانول پلاستیک بازیافتی

روش های تولید گرانول پلاستیک بازیافت شده: گرانول رشته ای: ساده‌ترین دستگاه گرانول‌های بازیافتی گرانول‌های رشته‌ای هستند، روشی که این دستگاه کار می‌کند این است که پلاستیک‌های بازیافت شده پس از تفکیک انواع گرانول های پلیمری بادی و تزریقی و… در خط شستشو قرار گرفته که ابتدا مواد تفکیک شده در دستگاه خرد شده  و بعد وارد استخر آب می شود و به صورت کامل شست شو می شود و بعد خشک می شود و حال مواد به صورت پرک آماده تبدیل به گرانول می شود

مواد پرک وارد خط گرانول می شود ذوب می‌شوند و سپس از فیلترهای فلزی عبور می‌کنند، و پلاستیک ذوب شده پس از عبور از این فیلترها به رشته تبدیل می‌شود. سپس رشته ها با آب خنک می‌شوند و سپس به دستگاه خردکننده هدایت می‌شوند، سپس رشته ها پس از عبور از ماشین خردکننده به قطعات ریز تبدیل می‌شوند.

سیستم برش حلقه آب: این روش تولید گرانول بازیافت شده مانند روش گرانول خشک است، در روش حلقه اب پلاستیکی ذوب شده پس از عبور از فیلتر و برش با تیغه، با استفاده از نیروی گریز از مرکز به دیواره یک حلقه، که در پشت این حلقه اب حرکت می کند و قطعات پلاستیکی را خنک می کند، در این روش گرانول های بازیافت شده به شکل و اندازه عدس تولید می شوند.

سیستم برش زیر اب: در این روش، پلاستیک های ذوب شده پس از عبور از فیلتر به اب سرد منتقل می شوند، جایی که با پره های سریع برش داده می شوند. تفاوت دیگر بین گرانول های بازیافت شده علاوه بر فرایند تولید انها به اجزای سازنده انها است. گرانول بازیافت شده در گرانول PVC، گرانول پلی پروپیلن، گرانول پلی اتیلن و گرانول پلی استایرن تولید می شود.

انواع گرانول بازیافتی پلاستیک

گرانول های بازیافتی گرانول های پی وی سی هستند که در صنایع مختلف مانند صنعت برق، ساخت و ساز و اب و صنعت فاضلاب به دلیل دوام بالا در تولید لوله های اب و فاضلاب، لوله های شیشه ای و پنجره ها، تولید انواع شیلنگ های گاز و دمپایی، و همچنین تولید روکش پلاستیک از کابل های برق استفاده می شود. گرانول های پروپیلن از زنجیره های پلیمری و پلاستیک های بازیافتی مانند پلاستیک باتری یا سپر خودرو ساخته شده اند،

ویژگی های منحصر به فرد این پلاستیک بازیافت شده را می توان به قابلیت الیاژسازی ان با دیگر پلاستیک ها، وزن کم و تراکم کم، باعث شده این گرانول ها در تولید پلاستیک سبک استفاده شود، دیگر ویژگی های این گرانول ها روشنایی و قدرت بالا، تنوع رنگ و مقاومت بالا در برابر خوردگی مواد شیمیایی مانند اسید است.

انواع زیادی از نوع و روش تولید گرانول بازیافت شده ان را به تنوع بسیار زیادی در ویژگی و کارایی این گرانول ها تبدیل می کند، که هر صنعت نوع خاصی از گرانول های بازیافت شده با توجه به نیاز خود را فراهم می کند، برای دریافت مشاوره در مورد انواع گرانول های بازیافت شده و خرید شما می توانید با تکمیل فرم درخواست مشاوره در سایت با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

چقدر این مطالب برای شما مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوای سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز رای نداده اید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

روابط عمومی اورال شیمی