قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک و کاربرد و ویژگی ها مزایای آن

0
(0)

در این مقاله به قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک و کاربرد و ویژگی ها مزایای آن می پردازیم اما قبل از هر چیز، ما باید پاسخ به این سوال را که گرانول های بازیافت شده چه هستند و چگونه تولید می شوند را روشن کنیم.

در عصر فناوری که زندگی بدون پلاستیک و محصولات مرتبط غیر ممکن است، انسان با مشکلی مواجه شده است که نیازمند وظایف زیادی است و این مشکل، مشکل تجمع بیش از حد پلاستیک است، بنابراین فعالان در این زمینه تصمیم گرفتند از موادی به نام گرانول های بازیافتی استفاده کنند. گرانول در واقع ذرات کوچک و ریز پلاستیکی است که از زنجیره های پلیمری و زنجیره های پلیمری ساخته شده است. بر اساس این زنجیره‌ها، انها به دسته‌های مختلفی از جمله پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن و غیره تقسیم شده‌اند.

قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک و کاربرد و ویژگی ها مزایای آن

گرانول‌های پلی‌پروپیلن به علت مزایای خود نسبت به گرانول‌های دیگر، کارای بیشتری دارند و نسبت به گرانول‌های دیگر مفیدتر هستند. یک سری از گرانول های پلی پروپیلن در دسترس توسط پلاستیک بازیافت شده تولید می شود. این به این معنی است که مواد پلیمری از گرانول حذف شده و به جای مواد غیر قابل استفاده یا بازیافت یا پلاستیک استفاده می شود. این مواد را میتوان همراه با باتری یا حتی مواد مانند سپر خودرو استفاده کرد. گرانول‌ها در تزریق پلاستیک و از طرف دیگر به دلیل قیمت پایین‌تر استفاده شده و انرژی کمتری تولید می‌کنند.

قیمت گرانول بازیافتی

همانطور که ذکر شد، بسیاری از تولید کنندگان به دنبال خرید و آماده سازی گرانول های بازیافت شده هستند زیرا در مقایسه با انواع دیگر گرانول های پلیمری مواد نو استفاده و مزایای بسیاری دارد. از طرف دیگر قیمت این محصول بسیار مهم است و نسبت به سایر گرانول‌ها که بسیار مقرون به صرفه هستند، قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک با توجه به بازیافتی بودن آن نسبت به مواد نو اختلاف خیلی خوبی دارد که برای صاحبان صنایع تولیدی این فاکتور اهمیت فراوانی دارد.

لازم به ذکر است برای خرید و دانستن قیمت انواع گرانول های بازیافتی، باید به نوع گرانول ها و و دیتاشیت آن ها رادر نظر گرفت، حتی اگر قیمت و هزینه بیشتر گرانول های بازیافتی نزدیک به هم باشند، اما تفاوت های کوچکی هم وجود دارد که در اعداد و ارزش های بالا مهم هستند، مثلا قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک که از ضایعات پلاستیکی سفید و خالص و مقاوم در برابر حرارت است، در حال حاضر به قیمت ۲۷۵۰۰ تومان فروخته می شوند.

قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک و کاربرد و ویژگی ها مزایای آن

گرانول بازیافتی پلاستیک

پس از صحبت در مورد انواع مختلف گرانول، بهتر است در مورد گرانول های پلاستیکی بازیافت شده بدانید، به منظور تولید گرانول های بازیافت شده، زباله و پلاستیک باید با استفاده از یک دستگاه برش داده و به قطعات کوچک و ریز تبدیل شود.

این قطعات گرانول های بازیافتی هستند که مشخصات و کاربردهای خاص خود را دارند و به تعدادی از انها اشاره شده است، اما برای تولید این گرانول ها سلامتی دستگاه و نوع کار ان نیز باید در نظر گرفته شود به طوری که بهتر است از مواد خام و ضایعات پلاستیکی و به صورت قرص و در اندازه های کوچک استفاده شود. بنابراین بسیاری از تولید کنندگان تصمیم می گیرند از گرانول به عنوان مواد خام برای به حداقل رساندن خسارات اقتصادی استفاده کنند.

قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک و کاربرد و ویژگی ها مزایای آن

انواع گرانول بازیافتی پلاستیک

از انجایی که بسیاری از مواد به روش‌های مختلف تولید می‌شوند، گرانول‌های پلاستیکی بازیافتی به روش‌های مختلف تولید می‌گردند، یکی از روش‌های تولید گرانول‌ها رشته‌های موجود در ان است که قطعات مذاب پلاستیک در ان وارد سیستم شده و در نهایت به صورت یک سری رشته از فیلامنت‌ها استخراج می‌شوند و بعد از ان فرایند خنک‌کاری بر روی انها انجام شده و در نهایت پس از فراوری خشک می‌شوند.

روش بعدی تولید گرانول خشک است. سپس این کیسه های پلاستیکی پس از عبور از فیلتر از سوراخ های ریخته گری عبور می کنند و سپس به سرعت در حالت ریخته شده برش می دهند، سپس با روش های خاص سرد می شوند، سپس یک مخزن بزرگ وارد می شوند و با ایجاد تفاوت بین گرانول های سنگین به پایین مخزن و گرانول های بالایی سبکتر و قابل استفاده تر می توان استفاده کرد.

قیمت گرانول بازیافتی پلاستیک

روش دیگر سیستم برش حلقه اب است. این روش مشابه روش تولید گرانول خشک است، با این تفاوت که در این روش، ماده به صورت نیرویی پس از قطع شدن و عبور از فیلتر و با جریان اب سرد در اطراف مخزن گیر می افتد، دمای ان کاهش می یابد و در نهایت به دانه های عدس تبدیل می شود. در نهایت، از روش برشی زیراب که به صورت یک روش رشته‌ای عمل می‌کند، استفاده شده است به این جز که در این روش، پس از ذوب شدن و عبور از فیلتر، به سرعت تحت اب قرار گرفته و برش می‌دهند.

اما در نهایت، شما می توانید برای دسترسی اسان به این مواد و کمک به محیط زیست و جلوگیری از تجمع پلاستیک و خرید از مجموعه صنعتی اورال شیمی،  به سایت بروید و قیمت انواع گرانول بازیافتی پلاستیک را ازکارشناسان فروش مجموعه پرسیده و بعد از دریافت مشاوره رایگان برای خرید بهتر محصول اقدام کنید.

چقدر این مطالب برای شما مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوای سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز رای نداده اید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

روابط عمومی اورال شیمی