تولید و فروش مستربچ کربنات کلسیم+قیمت مشخصات

4.9
(54)

تولید کنندگان مستربچ کربنات کلسیم caco3 در ایران در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند چرا که این محصولات در حال حاضر دارای متقاضیان بسیار زیادی هستند و به عنوان بهترین پرکننده در صنایع مختلف به کار گرفته می شوند.

مستربچ کربنات کلسیم چیست؟

مستربچ کربنات کلسیم یک فیلر و پرکننده ارزان قیمت برای استفاده در صنعت پلیمر و پلاستیک می باشد که با هدف کاهش هزینه های تولیدی قابل بهره‌ برداری است. این محصولات در صنعت تولید پلیمر های مختلف مورد استفاده در تولید صنایع فیلم و بسته بندی، ظروف یکبار مصرف، صنعت ساختمان ، سیم و کابل، لوازم الکترونیکی و خودروسازی و… قابل استفاده می باشند.

خط تولید مستربچ کربنات کلسیم

مشخصات مستربچ کربنات کلسیم

مستربچ های فیلر در واقع محصولاتی هستند که بر اساس تکنولوژی های برتر و با در نظر گرفتن نیاز صنعتگران تولید و عرضه می شوند. قیمت مناسب این محصولات در کنار سهولت ذخیره سازی، جابجایی و کاربری آن ها مزیتی است که در حال حاضر این تولیدات را به یک ماده کاربردی در بین صنعتگران تبدیل کرده است.

مستربچ کربنات کلسیم فیلرCalcium carbonate masterbatch بر اساس سه جزء اصلی یعنی پایه های پلیمری، افزودنی های شیمیایی و عوامل سازگار کننده تولید و عرضه می گردند که کیفیت هر یک از این  مواد اولیه مصرفی، شرایطی را برای تفاوت قیمت آنها در بازار ایجاد می نماید.

پایه های پلیمری که به عنوان اولین و اصلی ترین جزء مستربچ ها به کار گرفته می ‌شوند و معمولاً در نمونه های پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی استایرن معرفی می گردند که هر یک کیفیت و قیمت های متنوع دارند. در کنار این محصولات انواع افزودنی های شیمیایی با هدف بهبود خواص به کار گرفته می‌ شوند که این موارد هم دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در حال حاضر بهترین افزودنی ها همان پودر های میکرونیزه کربنات کلسیم است که با درصد های مختلفی در این میان معرفی می گردد .

سازگار کننده ها هم به دلیل ماهیت شیمیایی خاصی که دارند می توانند افزایش پایداری حرارتی مستربچ (Masterbach) و همچنین سازگاری بیشتر آنها را با پلیمر های مهندسی ایجاد نمایند. این محصولات نیز با قیمت های متفاوت در این صنعت به کار گرفته می ‌شوند. با توجه به موارد گفته شده قابل درک است که قیمت کامپاند یا مستربچ کربنات کلسیم بر پایه پلیمر های مختلف، متفاوت اعلام شود.

برای دریافت لیست قیمت لحظه ای این محصولات با مشاوران شرکت اورال شیمی در ارتباط باشید تا توضیحاتی در مورد مشخصات و ویژگی های این محصولات در کنار لیست قیمت آنها برای شما مشتریان گرامی ارسال گردد.

تولید انواع کامپاند (مستربچ) کربنات کلسیم

تتولید انواع کامپاند کربنات کلسیم به شیوه های مختلفی در عصر حاضر انجام می پذیرد و بسیاری از تولیدکنندگان محصولات پلیمری برای حذف مشکلاتی که در خطوط تولیدی خود ایجاد می گردد، از این محصولات استفاده می ‌نمایند.

مراحل تولید مستربچ ها از فرایند های بسیار زیادی تشکیل می‌ شود که در این بین مهم ‌ترین فرایندی که مورد توجه قرار می‌ گیرد، مرحله ذوب مواد اولیه و مواد ترکیبی می باشد و در این میان حتماً باید از دستگاهی به نام اکسترودر استفاده شود. در ابتدای این مرحله مواد افزودنی و پلیمر های پایه که به صورت دقیق توزین شده ‌اند با یکدیگر ترکیب شده و در همین دستگاه های اکسترودر قرار می ‌گیرند.

در مرحله بعد با ترکیب آنها در داخل دستگاه انجام پذیرفته تا در نهایت ماده مورد نیاز به صورت مذاب از دستگاه خارج گردد. بعد از طی شدن این مرحله ماده ایجاد شده باید به سرعت سرد شود و به همین خاطر مواد مذابی که از دستگاه خارج می شوند، بلافاصله وارد سیستم های خنک کننده شده و فرایند های خنک سازی آنها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می پذیرد. ترکیبات سرد شده حالت جامد دارند و در ابعاد و اندازه های گوناگونی برش می خورند و با نام تجاری کامپاند یا مستربچ به بازار های هدف ارائه می گردند.

 

تولید کنندگان مستربچ کربنات کلسیم+قیمت فروش

تولید مستربچ کربنات کلسیم گرید تزریقی و فیلم

تولید مستربچ کربنات کلسیم گرید تزریقی و فیلم در سال های اخیر توسط معتبرترین شرکت های تولید کننده انجام پذیرفته است. این محصولات با هدف افزایش سرعت خنک شدن فیلم های تولیدی و همچنین بهبود چاپ پذیری و افزایش مقاومت محصولات نهایی در برابر کشش در تولید محصولاتی همچون ظروف یکبار مصرف، لوازم خانگی و اداری، لوازم ساختمانی و بهداشتی، لوازم کشاورزی و باغداری مورد استفاده قرار گرفتند.

در تولید این محصولات مراحل مختلفی پشت سر هم انجام می پذیرند که دقت و تمرکز در هر یک از مراحل تولیدی، در نهایت باعث تولید محصولاتی با کیفیت و کمیت بیشتر می شود. از مهمترین مراحل مورد استفاده در تولید این محصولات می توان به مرحله فرمول بندی و فرمولاسیون اشاره کرد. در این مرحله حتماً باید توزین دقیقی از تمام اجزای فرمولاسیون انجام پذیرد. در برخی موارد حتی لازم است که ترکیب این محصولات با بالاترین سرعت انجام پذیرد تا نتیجه بهتری دیده شود. در راستای همین موضوع در بهترین و مجهزترین خطوط تولیدی از دستگاه های اکسترودر استفاده می نمایند تا این اقدام به خوبی انجام شود.

تولید مستربچ کربنات کلسیم پایه پلی پروپیلن مخصوص گونی

تولید مستربچ کربنات کلسیم بر پایه پلی پروپیلن مخصوص گونی در مجموعه اورال شیمی به صورت تخصصی و با استفاده از مواد پتروشیمی on گرید پایه پلی پروپیلن باکیفیت بالا و مواد افزودنی برای استفاده در صنعت گونی بافی تولید می شود که نوع پلیمر های مورد استفاده و همچنین میزان درصد خلوص پودر های میکرونیزه و مواد افزودنی مورد استفاده از مهمترین عواملی هستند که بر روی کیفیت تولید مستربچ  مخصوص گونی بافی تاثیر می گذارند.

به عنوان مثال اگر در خطوط تولیدی این محصولات از پلیمرهای با جرم مولکولی بیشتر یا مواد افزودنی خالص تر استفاده شود، نسبت به پلیمر های با جرم مولکولی کمتر خروجی کمتری دیده می شود. حتی اگر به منظور تولید این محصولات از ماشین آلات و سیستم های یکسانی هم استفاده شود، این مسئله نشان دهنده آن است که نوع ترکیب و نوع مواد اولیه مورد استفاده در تولید این محصولات از مهمترین عواملی است که در نهایت کیفیت مستربچ ها را تحت شعاع خود قرار می دهد.

در حال حاضر تولید مستربچ های کربنات کلسیم به صورت گسترده انجام می پذیرد. شایان ذکر است که در تولید این محصولات مراحل مختلفی پشت سر هم انجام می شود و مرحله اختلاط مواد اولیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. دلیل اهمیت بالای این مرحله این است که مواد پلیمری و مواد افزودنی به صورت جامد در این فرایند های تولیدی به کار گرفته می‌ شوند و نحوه اختلاط آن ها و توزیع یکنواخت ذرات در این میان اهمیت بسیار ویژه ای را به خود اختصاص می‌ دهد.

 

تولید مستربچ کربنات کلسیم پایه پلی پروپیلن مخصوص گونی

خط تولید مستربچ کربنات کلسیم

خط تولید مستربچ کربنات کلسیم (Calcium carbonate masterbatch)در چهار مرحله خلاصه می شود. اولین و مهمترین مرحله مربوط به فرمول بندی و مشخص کردن میزان افزودنی در این زمینه می باشد. در این مرحله باید توزین دقیق تمامی اجزا انجام پذیرد و باید این فعالیت با سرعت انجام شود تا نتیجه بهتری ارائه شود.

در مرحله بعد یعنی خوراک دهی، میزان تغذیه اجزا متناسب با خروجی دستگاه های مورد استفاده مشخص می گردد. مرحله سوم مربوط به اختلاط است. در این مرحله اختلاط مواد در دمای مخزن تنظیم می شود تا مخلوط به دست آمده کاملا ذوب شود. دمای نامناسب در این مرحله می تواند باعث ایجاد اختلال در تولید محصولات نهایی شود.

مهمترین مرحله تولید مستربچ ها در واقع مرحله اختلاط است که باید با دقت زیادی انجام پذیرد. آخرین مرحله خط تولید مستربچ کربنات کلسیم مربوط به الک کردن می شود. مستربج نهایی باید با اندازه محکم و با سایز های مناسب در این میان تولید گردد که مصرف کننده نهایی به راحتی بتوانند از آن استفاده نماید. بنابراین در این فرآیند از الک های برای اطمینان با اندازه مناسب استفاده می شود.

کیفیت مستربچ کربنات کلسیم به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت مستربچ کربنات کلسیم تحت تاثیر عوامل ویژه قرار می گیرد که مهمترین آنها نوع پودر کربنات کلسیم و افزودنی های کمک فرایندی می باشد که در این زمینه حتماً باید از پودر های با اندازه (مش) ذرات یکنواخت و ریزی استفاده گردد تا در نهایت در زمان ترکیب با مواد اولیه پلیمری توزیع یکنواخت از محصولات در بستر پلیمر های ایجاد گردد.

علاوه بر این موارد، عواملی هستند که در زمان تولید در کیفیت این محصولات تاثیر خود را ایجاد می نمایند و در این میان می ‌توان به نوع دستگاه ها و تجهیزاتی که در مرحله اختلاط  این تولیدات مورد استفاده قرار می ‌گیرند، اشاره کرد.

در حال حاضر با در نظر گرفتن تاثیرگذاری تجهیزات و دستگاه های فعال در این میان از بهترین دستگاه های اکسترودر با فیلدر های وزنی استفاده می گردد تا در نهایت اختلاط مواد اولیه که به صورت پودری هستند به راحتی و با توزیع یکنواخت انجام پذیرد و در نهایت کیفیت خروجی دستگاه ها قابل قبول باشد. مرحله ذوب کردن این مواد اولیه ترکیبی نیز به صورت مستقیم در تعیین کیفیت مستربچ ها تاثیرات خود را ایجاد می نماید و باید به آنها توجه شود.

 

تولید و فروش مستربچ کربنات کلسیم اورال شیمی
مستربچ پر کننده کربنات کلسیم پلیمری

کاربرد پودر کربنات کلسیم در صنعت پلاستیک

پودر معدنی کربنات کلسیم caco3 در فرایند تولید محصولات پلاستیکی به عنوان ارزان کننده یا پر کننده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که این پودر معدنی کربنات کلسیم با ترکیب مواد پلیمری پایه pp ، pe ،pvc، وabs و مواد افزودنی شیمیایی دیگر به صورت کامپاند مهندسی یا مستربچ های پرکننده تولید می شود که در صنایع زیادی از جمله صنعت تولید پلاستیک و قطعات خودرویی از این کامپاند یا مستربچ به عنوان ارزان کننده یا پرکننده استفاده می کنند تا قیمت نهایی محصول تولیدی کاهش چشمگیری پیدا کند

 فروش مستربچ کربنات کلسیم اورال شیمی

گستردگی  فروش مستربچ کربنات کلسیم در عصر حاضر به مزیت های استفاده از این محصولات مربوط می شود با بکار بردن مستربچ ها در فرایند تولیدی، در وقت، انرژی و هزینه صنعتگران صرفه جویی لازم ایجاد می گردد و استفاده از این محصولات کاملا اقتصادی می ‌باشد.

در فرآیند های تولید برخی از محصولات به دلیل عدم پخش شوندگی مناسب برخی از افزودنی ها امکان اضافه کردن مستقیم آنها در خطوط تولیدی وجود ندارد که این مشکل با استفاده از کامپاند های کربنات کلسیم قابل حل می باشد.

به عنوان مثال در فرایند های تزریق با اضافه کردن افزودنی های پودری به دلیل کوتاه بودن طول مارپیچ دستگاه اصلا مناسب نیست و در این میان استفاده از مستربچ پلیمری توصیه می گردد. حذف هزینه های پاک سازی و تمیزکاری از دیگر مزیت های استفاده از مستربچ کربنات کلسیم می باشد. فروش مستربچ کربنات کلسیم به صورت تخصصی در حال حاضر در مجموعه اورال شیمی آغاز شده است و شما مشتریان گرامی می توانید با پرسنل این مجموعه ارتباط برقرار کرده و خرید خود را نهایی کنید.

قیمت مستربچ کربنات کلسیم پرکننده

مستربچ کربنات کلسیم با درصد های متفاوت و متناسب با نوع نیاز مصرف کنندگان بر پایه های پلیمری مختلف در مجموعه اورال شیمی تولید و ارائه می گردد.

قیمت پایین کربنات کلسیم در ایران باعث شده است که مستربچ های کربنات کلسیم به یک محصول کاملا مقرون به صرفه تبدیل شوند. عوامل متفاوتی وجود دارد که باعث می شود قیمت مستربچ کربنات کلسیم کاهش و افزایش یابد که عرضه این محصولات به صورت مستقیم و بدون واسطه مهمترین عامل تاثیر گذار می باشد.

در حال حاضر مجموعه اورال شیمی با در نظر گرفتن این پارامتر از طریق فرایند های اینترنتی به توزیع محصولات پرداخته است و در واقع بدون کمک از هیچگونه واسطه ای محصولات را از درب کارخانه در اختیار خریداران قرار می دهد و این یک امتیاز بسیار ویژه برای این شرکت تولید کننده و همچنین مصرف کنندگان این محصول می باشد که بتوانند بهترین ترکیبات را با حداقل قیمت در اختیار داشته باشند.

 

چقدر این مطالب برای شما مفید بود؟

برای افزایش کیفیت محتوای سایت لطفا رای دهید

میانگین آرا: 4.9 / 5. تعداد آرا: 54

شما هنوز رای نداده اید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

روابط عمومی اورال شیمی